Mineral Camlar
6581

Birçok alanda kullanılan ve kullanıldığı alanların birçoğunda başlı başına bir hammadde olan mineral cam, organik cama göre kırılgan bir özelliğe sahiptir.

Kolayca çatlayabilen ve darbeler karşısında kırılabilen mineral cam daha ağırdır. Organik cam üretiminden önce tek seçenek olan mineral cam halen birçok kişi tarafından kullanılmaktadır.

Mineral Camlar

Ağırlığı ve çabuk kırılma özelliğinin yanı sıra birçok olumlu özelliğe de sahiptir. Kolay kolay kir ve toz tutmayan mineral camın temizlenmesi oldukça kolaydır.

Organik camlara göre çizilme oranı daha düşüktür ve daha uzun süre dayanır. Çeşitli kimyasal maddelerden ve sıcaktan etkilenmeyen mineral camın şeffaflığı daha yüksektir.

Gözlük camında, yüksek optik kalitesi arayanlar için idealdir. Yüksek optik kalitesi ile mükemmel netliğe sahiptir.

Fonksiyonlarına göre çeşitlilik gösteren gözlük camları birçok format ve nitelikte üretilmektedir. Kişinin ihtiyacı ve istekleri doğrultusunda üretilen gözlük camları en kaliteli görüşü sunmayı amaçlamaktadır. Kişinin isteği ve ihtiyaçları doğrultusunda seçilen gözlük camları renk, şekil, incelik ve içerik bakımından birçok çeşide sahiptir.

Cam amorf (kristal olmayan ) bir birleşimdir, yani atomların sıralanması düzensizdir ve böylece cam şeffaftır, fizikte cama donmuş sıvı adı verilir.

Cam teknolojisinde hedeflenen her zaman az yoğunluk, yüksek indis ve yüksek Abbe değeridir.

Mineral Camın Optik Özelliği her yönde aynıdır, yani cam bir isotrop'dur. Cam içerisinde herhangi bir nedenden dolayı gerilimler var ise, isotropi özelliğini bozup çift kırılmaya yol açar.

İletişim

 • iconAltay Mah. Yedi Eylül Yolu No:45 Turgutlu/MANİSA
 • iconE-Mail :
  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 • icon(+90) 236 314 4188
  (+90) 532 587 6329
 • iconPazartesi - Cuma: 8:30 - 19:00
  Cumartesi: 10:00 - 18:00
  Pazar: Kapalı
Üst