Plikarbonat Camlar
3013

Kırılmalara ve çizilmelere karşı daha dirençli olan polikarbonat cam, daha hafif ve daha dayanıklıdır. Kırılmalara ve çizilmelere karşı organik cama oranla daha dirençli olan polikarbonat camın görüş kalitesi de daha iyidir.

Polikarbonat camlar, bileşimindeki güçlü karbon bağları sayesinde, mineral ve organik (plastik) camlara göre kırılmaya çok daha dirençlidir. Kırılmaya oldukça dirençli olduğundan, özellikle faset (çerçevesiz) çerçeveler için idealdir.

POLİKARBONAT CAM KULLANIM ALANI

Polikarbonat 1955 yılında bulundu ve son yıllarda göz optiğinde kullanılmaya başladı.Özellikle sanayide kullanılan bu hammadde, aynı zamanda motosiklet kaskları için ve koruyucu gözlüklerde, kamera dış materiyeli olarak ve Compact Disc üretiminde de kullanılıyor. Polikarbonat’ın en önemli özelliği, darbelere karşı dayanıklı olmasıdır (faset delikli modeller hariç) ve bunun için koruyucu güvenlik gerektiren ortamlarda kullanılması avantajlıdır.

Göz numarası artışı durmuş bireyler tarafından daha çok tercih edilir. Fiyatı diğer cam türlerine göre daha yüksek olsa da, dayanıklılığı sayesinde uzun süreli kullanımda daha ekonomik olmaktadır.

Dayanıklı olmaları sebebiyle sporcular tarafından en çok tercih edilen cam tipidir. Sağlamlığının yanı sıra polikarbonat camlar, %99 oranında UV korumasına da sahiplerdir.

İletişim

 • iconAltay Mah. Yedi Eylül Yolu No:45 Turgutlu/MANİSA
 • iconE-Mail :
  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 • icon(+90) 236 314 4188
  (+90) 532 587 6329
 • iconPazartesi - Cuma: 8:30 - 19:00
  Cumartesi: 10:00 - 18:00
  Pazar: Kapalı
Üst